Jak to funguje

Máte přebytky úrody? /////////// Množí se Vám květiny samy v záhonech a potřebujete se jich zbavit? /////////// Sháníte domácí plody bez chemie? ///////////////// Přestavujete zahradu a je Vám líto likvidovat stávající rostliny? ////////////// Zakládáte záhon a rádi byste snadno získali materiál pro jeho realizaci? ///////////// Potřebujete si jen na pár dní půjčit zahradní nářadí, které jindy nepoužíváte? ///////////// Chcete kytici do vázy, která neprocestovala půl světa? //////////// Množíte pokojové rostliny a nikdo z Vašeho okolí už se jich nechce ujmout? //////////// Baví Vás předávat vědomosti a dovednosti o zahradě? ///////////// Nebo potřebujete poradit se zahradou?

Přírůstek je dobrovolná volnomyšlenkářská platforma pro všechny zahradní nadšence. Podporuje výměnu, darování nebo prodej rostlinného materiálu a věcí, služeb i dovedností, které se zahradničením souvisejí. Zprostředkovává společný virtuální prostor, který postupně prorůstá do skutečného života. Není pro komerční prodejce, kteří si svou reklamu zvládnou zařídit sami, ale pro běžného člověka, spolky, zájmové skupiny, instituce, které s dobrým úmyslem budou rozšiřovat zahradní vědění a činy dál ať už ve svém osobním prostoru nebo ve veřejném dění.

Jak zapustit kořen na přírůstku aneb registrace

Pro využívání služeb přírůstku je nutná registrace. Služba je zdarma.

Zaregistrujte se » Nabízejte a poptávejte

Pravidla

„Nepleťte jablka s hruškama“ - Inzeráty umisťujte do správných kategorií, v textu používejte češtinu nebo slovenštinu. Nahrávejte fotografie vztahující se k tomu, co nabízíte, pořizujte je v aktuálním stavu a nezapomeňte, že foto v dostatečné kvalitě je vidět a lépe zaujme. Nabízený materiál, věci a služby musí přímo souviset se zahradou, zahradničením a působením v přírodě a krajině. Nenabízejte zde prosím živá (ani mrtvá) zvířata a živočichy.

„Rostliny taky nekecaj“ - Uvádějte pravdivé informace všude, kde se budete na přírůstku pohybovat. Když se na něčem s ostatními domluvíte, považujte dohodu za závaznou, o nečekaných změnách co nejrychleji informujte a pravidelně aktualizujte svou nabídku.

„Květinou neuhodíš“ - S ohleduplností a laskavostí to poroste snáz. Když se něco nepodaří, nebojte se ozvat, negativní hodnocení a zpětná vazba nemusí být podáno vulgárně a může pomoci ostatním.

Co není dovoleno

 • Neuvádějte v inzerátech kontaktní údaje.
 • Nevytvářejte více uživatelských profilů se stejnou nabídkou ani duplicitní inzeráty.
 • Nezařazujte inzeráty do jiných kategorií.
 • Nenabízejte chráněné rostliny získané z přírody, součásti krajiny a přírodního dědictví, rostliny postižené chorobami a napadené škůdci ani živá či mrtvá zvířata a živočichy.
 • Při svém jednání zde neporušujte zákony ČR a ani k porušování nenabádejte.
 • Nenabízejte zde finanční služby a poradenství, pojištění, obchodní prezentace, politicky orientované materiály, léky na lékařský předpis, psychotropní a návykové látky, zbraně, sexuálně a eroticky orientované materiály a další viz. zákon č.40/1995 Sb. Zákon o regulaci reklamy, ve znění pozdějších předpisů.
 • Nezapomínejte na autorská práva. U vkládaných fotografií používejte hlavně Vámi pořízené snímky nebo ty volně použitelné (např. z Wikimedia Commons). V případě rostlin existují patentované a registrované kultivary, které podléhají vlastním pravidlům. Pokud aktuálně víte, že jste si takovou rostlinu pořídili, nesnažte se ji prosím množit ve velkém a zde přeprodávat. Pokud nevíte přesně, co Vám roste na zahradě, nelamte si s tím hlavu.
 • Nezneužívejte služeb přírůstku a dobroty ostatních uživatelů a zde získaný materiál dále nepřeprodávejte ani nenabízejte za vyšší ceny.
 • Nepoužívejte přírůstek jako prostor pro prezentaci a reklamu podnikatelské aktivity.
 • Nekomunikujte v inzerci v cizích jazycích, přírůstek používá češtinu, případně slovenštinu.
 • Nerealizujte virtuálně prodej, výměnu nebo darování nemovité věci (např. zahrádka, pole, sad a jiné pozemky). Nakládání s nemovitostmi musí být tak jak tak podloženo platnou písemnou smlouvou.

Pravidla se týkají jak nabídky, tak i poptávky a veškerého působení na serveru.

Služby serveru Přírůstek.cz související s nabídkou a poptávkou jsou zcela zdarma.

Vyhrazujeme si právo odstranit inzeráty, které jsou v rozporu s pravidly, stejně tak jako odstranit inzerenta a jeho profil, pokud nebude respektovat filozofii a pravidla serveru. Inzerce může být také upravována administrátorem v případě, že nerespektuje pravidla. Na změny bude uživatel vždy upozorněn.

Uživatel svou registrací souhlasí se zasíláním informačních zpráv a sdělení prostřednictvím emailu s tématikou Přírůstku.cz

Server je pouze zprostředkovatelem a platformou, není zodpovědný za jednání uživatelů.